NUPAFEED MAH suplement uspokajający z magnezem - Q&A

P: Co to jest MAH?

O: MAH® to chlorowodorek L-asparaginianu magnezu, zaawansowany związek magnezu, który jest najlepiej wchłanialny ze wszystkich dostępnych form magnezu. MAH znajduje się jedynie w produktach firmy Nupafeed.

Magnez MAH® został opracowany nie tylko w celu poprawy wchłaniania, ale także w celu zapobiegania zaburzeniom pH i równowagi jonowej organizmu. MAH® nie zmienia pH krwi i moczu oraz nie utrudnia wchłaniania innych minerałów, tak jak robią to inne formy magnezu.

P: Ile MAH należy podawać koniowi i na jak długo wystarczy opakowanie?

O: Podstawowa dawka dla konia o wadze 500 kg wynosi 25 ml, co oznacza, że ​​1 litr wystarczy na 40 dni. Jednak istnieje dawka wprowadzająca, a szybkości karmienia są różne.

P: Czy MAH nadaje się do użytku podczas zawodów?

O: MAH nie zawiera substancji zakazanych, jest zatwierdzony przez FEI (Międzynarodową Federację Jeździecką). Odpowiedni do użycia podczas zawodów na wszystkich poziomach, we wszystkich krajach, również w USA.

Wszystkie produkty Nupafeed podlegają surowej kontroli jakości i są produkowane w bardzo sterylnym środowisku farmaceutycznym.

P. Po jakim czasie MAH zaczyna działać?

O: Większość koni potrzebuje około 3-10 dni na wdrożenie. W przypadku koni, które nie potzrebują stałego zaopatrzenia w substancje uspokajające, strzykawki skoncentrowane MAH booster mogą być stosowane jako doraźny, natychmiastowy środek uspokajający w trudnych chwilach. Boostery potrzebują 1,5 h na wchłonięcie się.

P. Czy MAH liquid można bezpiecznie podawać razem z innymi suplementami lub lekami?

Tak, Nupafeed MAH można bezpiecznie podawać z innymi suplementami lub lekami. Należy jednak pamiętać, że magnez może utrudniać wchłanianie antybiotyków tetracyklinowych. Z tego powodu najlepiej podawać je w odstępie co najmniej 2h.

P. Mój koń jest wybredny i niechętnie spożywa takie rzeczy. Co mogę zrobić?

O: Nupafeed MAH liquid to bezwonny płyn, który dobrze miesza się z paszą, więc większość koni tego nie poczuje. Jeśli jednak Twój koń odmawia jedzenia takiej mieszanki, zalecamy zacząć od małej ilości i stopniowo zwiększać do pełnej porcji.

W takich sytuacjach dobrą alternatywą są wygodne strzykawki MAH booster, które można aplikować bezpośrednio do pyska konia.

Można również zmieszać MAH z czymś smacznym, albo na łyżce (na przykład z kilkoma rozgniecionymi jabłkami), spróbować wymieszać go z naturalnym sokiem jabłkowym, wodą miętową, ulubionymi owocami lub melasą przed dodaniem do karmy.

P. Czym się różni MAH liquid od MAH booster?

O: MAH booster to strzykawki zawierające skoncentrowaną formę płynu MAH, dzięki czemu są bardziej skuteczne, gdy trzeba stawić czoła konkretnemu stresowi, takiemu jak podróż lub zawody. Zapewniają również szybsze wchłanianie.*

MAH liquid to codzienna dawka magnezu, którą stosuje się regularnie, aby stopniowo osiągać najlepsze efekty.

*Skoncentrowane strzykawki MAH booster mogą być używane samodzielnie lub w połączeniu z płynem.

P: Stosowaliśmy już inne suplementy magnezu, jednak bez efektu; czy to oznacza, że ​​MAH również nie zadziała?

O: Nie, wielu klientów, którzy teraz regularnie stosują MAH, pierwotnie przyszło do nas z tym samym pytaniem. MAH został specjalnie opracowany w celu maksymalizacji wchłaniania magnezu do tkanki ciała, dzięki czemu jest znacznie bardziej skuteczny.

P. Czy MAH może pogorszyć wydajność?

O: Magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mięśni, układu nerwowego i mózgu, nie działa usypiająco ani otępiająco. MAH nie zawiera ziół, L-tryptofanu ani żadnych innych składników, które mogą wpływać na obniżenie wydajności. 

P. Co się stanie, jeżeli podam koniowi za dużo Nupafeed MAH?

O: MAH jest łatwo wydalany z moczem, więc suplementacja nim jest bardzo bezpieczna. Ponatdo podczas wysiłku konie wydalają magnez wraz z potem.

Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku każdego innego suplementu, zawsze należy przestrzegać zaleceń żywieniowych.

 

P. Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania MAH liquid lub booster?

O: Nie należy podawać magnezu, jeśli koń ma problemy z nerkami lub cierpi na ich niewydolność.

Zawsze należy konsultować się z weterynarzem, jeżeli zahcodzi jakaś obawa odnośnie suplementacji lub stanu zdrowia. 

P. Czy mogę podawać MAH ogierom, które są reproduktorami?

Tak. MAH może być bardzo pomocny w przypadku ogierów kryjących.

P: Jak szybko działa Nupafeed MAH?

O: Nupafeed MAH liquid wymaga 3-5 dniowej dawki wprowadzającej. Efekty powinny być widoczne w tym przedziale czasowym. Jeśli nie zaobserwowano żadnej znaczącej zmiany w zachowaniu, koń może cierpieć na wrzody żołądka lub jelita grubego. Nupafeed MAH® przylgnie do owrzodzeń i nie zostanie w pełni wchłonięty. Zaleca się wyleczenie wrzodów żołądka, a następnie ponowne rozpoczęcie suplementacji.

Nupafeed MAH® booster w strzykawkach daje rezultaty tego samego dnia.

P: Jak rozpoznać, że koń ma niedobór magnezu?

O: Magnez jest trudnym do przyswojenia minerałem dla koni. Ziemia jest uboga w magnez, a ziarna i trawa zawierają niską formę magnezu, której nie są w stanie przyswoić i wykorzystać. Konie spalają magnez, gdy są zestresowane. Koń z obniżonym poziomem magnezu jest nieregularny, nadpopudliwy, szybko spalający się, osłabiony i ma problemy z koncentracją.

P: Czy magnez Nupafeed można podawać klaczom w ciąży i w okresie karmienia?

O: Tak, można podawać magnez klaczom w ciąży oraz w czasie karmienia. Ciąża to okres, w którym zapotrzebowanie na magnez jest zwiększone, a w trakcie karmienia klacz oddaje swojemu młodemu część magnezu w mleku, więc uzupełnianie jego niedoboru jest bardzo istotne.