NUPAFEED FLEX GLM - Q&A

P: Jak podawać FLEX GLM i na jak długo wystarczy opakowanie?

O: Nupafeed Flex GLM jest dostępny w dwóch rozmiarach:
2kg – wystarcza na około 1 miesiąc dla konia o wadze 500kg
4kg – wystarcza na około 2 miesiące dla konia o wadze 500kg
Dawkowanie:
300 kg kuc – 40g dziennie
500-600 kg koń – 70g dziennie
700-800 kg koń – 100g dziennie

W razie potrzeby przez pierwsze 14 dni można podawać podwójną dawkę.

P: Jakie dokładne ilości składników zawiera FLEX GLM?

O: W 70 g produktu (1 miarka) znajduje się:
Małże zielone – 7g (7000mg)
Selen – 0,7 mg
Witamina E – 4665,5 mg
Magnez – 0,7g (0,5g od MAH®)

P: Jak wypada jakość małży zielonych zawartych we Flex GLM w porównaniu z innymi suplementami?

O: Nupafeed wykorzystuje wyłącznie najwyższej jakości stabilizowany, liofilizowany ekstrakt, który zachowuje wyjątkowo wysoki poziom kwasów Omega-3. Flex GLM zawiera znacznie więcej zielonych małży nowozelandzkich niż jakikolwiek inny suplement, a także dostarcza więcej Omega-3.

P. Jak długo potrwa poprawa stanu mojego konia?

O: To zależy od konia i rodzaju wykonywanej przez niego pracy, ale u większości koni poprawa jest zauważalna ciągu 2 tygodni do 1 miesiąca.

P: Czy FLEX GLM nadaje się dla koni wybrenych i odmawiających jedzenia wielu pasz?

O: Flex GLM zawiera mączkę z trawy, wytłoki z marchwi i jabłek, dzięki czemu jest bardzo smaczny. W przypadku wybrednych koni najlepiej zacząć od podawania niewielkiej ilości Flex GLM i stopniowo zwiększać jego poziom w ciągu tygodnia lub dwóch.

P: Czy mogę podawać jednocześnie FLEX GLM oraz MAH?

O: Tak, ilość magnezu we Flex GLM jest stosunkowo niewielka, więc nie ma obaw o ewentualne przedawkowanie. Tempo karmienia konia zapewnia taką samą ilość pierwiastkowego magnezu jak 11 ml MAH Liquid.

P: Czy podawanie FLEX GLM zapobiegawczo jest dobrym pomysłem? Mój koń nie choruje na stawy, ale chciałabym przedłużyć jego sprawność. 

O: Tak, zdrowe stawy są uzależnione od dostępności odpowiednich składników odżywczych, aby zoptymalizować ich funkcjonowanie. Niszczenie i starzenie się stawów jest procesem nieuniknionym, a niedbałe odżywianie tylko przyspieszy ten proces. Zapewnienie odpowiedniej suplementacji może pomóc w utrzymaniu zdrowych stawów, które są poddawane ciężkiej pracy na wymagającym podłożu. 

Omega-3 i przeciwutleniacze zawarte we Flex GLM wspierają również wiele innych aspektów ogólnego stanu zdrowia.

P. Czy udowodniono korzystne działanie małży zielonych na stawy?

O: Tak, korzystne działanie małża zielonego zostało wykazane u ludzi, psów i koni.

P: Czy można “przedawkować” FLEX GLM?

O: Nupafeed Flex GLM zawiera selen, który jest silnym przeciwutleniaczem i jest bardzo dobry dla konia, ale może stać się toksyczny w nadmiarze. Bezpieczne jest podawanie nawet podwójnej miarki Flex GLM oprócz normalnej podaży w diecie.

Upewnij się, że nie suplementujesz selenu w innych formach (innych suplementach i paszach) i skonsultuj się z weterynarzem, jeśli nie masz pewności.

P: Ile selenu znajduje się w GLM flex?

O: Nupafeed Flex GLM zawiera selen w postaci seleninu sodu na poziomie 10mg na 1 kg. Oznacza to, że standardowa dawka dla konia o wadze 500 kg zawiera 0,7 mg selenu.

Przykładowo: podstawowe zapotrzebowanie na selen u konia w spoczynku wynosi około 1 mg/dzień, aby uniknąć niedoboru. Większość koni z łatwością osiągnie to dzięki spożywaniu samej paszy. Konie pracujące prawdopodobnie potrzebują 2,5-3,5 mg dziennie. Najwcześniejsze stadia toksyczności występują około 20 mg/dzień.

P: Czy NUpafeed Flex GLM można bezpiecznie podawać z innymi suplementami i lekami?

O: Tak, jednak trzeba uważać na selen, żeby nie przekroczyć jego dopuszczalnej dawki.