Nupafeed L-karnityna liquid i boosteR - Q&A

P: Jak podawać Nupafeed L-karnityna liquid i booster?

O: Nupafeed l-karnityna liquid to klarowny płyn, który można dodać do codziennej paszy.

Nupafeed l-karnitynę booster w strzykawkach można podawać bezpośrednio do pyska konia przed spodziewaną sytuacją wymagającą zwiększonej mocy i energii (zawody, intensywny trening, podroż, itp.)

P: Po jakim czasie l-karnityna zaczyna działać?

O: Efekty stosowania l-karnityny powinny być zauważalne w ciągu kilku dni od rozpoczęcia suplementacji (podawane dwa razy dziennie). Nupafeed l-karnityna może być stosowana przez cały czas lub jednorazowo podczas zawodów lub dodatkowej pracy.

Adaptacja mięśni powinna być zauważalna w ciągu kilku tygodni.

P: Czy można podać za dużo Nupafeed l-karnityna?

O: Produkt ten jest bardzo bezpieczny w stosowaniu, jednak zalecane jest podawanie odpowiedniej dawki. 

P: Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania tego preparatu?

O: Przed użyciem jakiegokolwiek preparatu zawsze konsultuj to z weterynarzem, szczególnie, jeżeli Twój koń cierpi na jakieś choroby lub ma przeciwwskazania.

P: Czy Nupafeed l-karnitynę można podawać z innymi suplementami?

O: Tak, można bezpiecznie podawać z innymi suplementami.

P: Czy ten preparat można podawać koniom i kucom z ochwatem?

O: Tak, Nupafeed l-karnityna jest idealnym suplementem energetycznym dla koni ze skłonnością do ochwatu, ponieważ nie zawiera żadnych węglowodanów ani kalorii. Wspomaga również zdrowy metabolizm energetyczny i krążenie.

P: Czy Nupafeed l-karnitynę można podawać koniom z chorobą wrzodową oraz alergią pokarmową?

O: Tak, ponieważ Nupafeed l-karnityna nie zawiera węglowodanów i nie zaburza pracy układu pokarmowego.

Stosowanie tego produktu może również pomóc w wykorzystaniu tłuszczu w diecie jako źródła energii. Tłuszcz (w postaci oleju) jest często uzupełniany w celu utrzymania zapotrzebowania kalorycznego u takich koni.

P: Mój koń jest gorący, mocno się “nakręca” i szybko spala. Czy L-karnityna sprawi, że zwiększy się jego wytrzymałość i kondycja, bez dodatkowego efektu pobudzenia?

O: Tak, Nupafeed l-karnityna zwiększa wytrzymałość i poprawia kondycję, bez dodatkowych efektów pobudzających. 

Wielu klientów do uzyskania efektu uspokajającego stosuje połączenie MAH liquid i booster razem z l-karnityną – szczególnie podczas stresujących pokazów i zawodów.

P: Czy mogę stosować L-karnitynę w połączeniu z innymi suplementami Nupafeed (np. MAH)?

O: Często zdarza się, że klienci używają połączenia Nupafeed l-karnityna oraz Nupafeed MAH (w szczególności MAH booster w dniu pokazu) na tym samym koniu – jest to doskonałe rozwiązanie dla koni, które są bardzo nakręcone, ale brakuje im energii i kondycji.

P: W jaki sposób Nupafeed l-karnityna działa na mięśnie?

O: L-karnityna to rodzaj aminokwasu, który, jak wykazano w badaniach, wspomaga szybki wzrost mięśni u koni podczas treningu. Odpowiada ona przede wszystkim za transport kwasów tłuszczowych w kierunku procesów spalania. Bierze również udział w metabolizmie aminokwasów oraz produkcji acetylocholiny i stabilizuje błony biologiczne (chroni włókna mięśniowe przez zniszczeniem), dlatego też niedobór L-karnityny prowadzi do zaniku mięśni. L-karnityna, wiążąc kwasy tłuszczowe, nie tylko wprowadza je potem w procesy spalania, ale w międzyczasie pozbawia je również toksyczności.

P: Słyszałam, że Nupafeed l-karnityna wpływa pozytywnie na płodnośc ogierów. Czy to prawda?

O: Tak. Badania wykazały, że L-karnityna wspiera parametry tworzenia się i ruchliwości plemników u ogierów.